Bugun...YÜCEL EVSEN: ''TEK BİR HEDEFİM VAR, ÜYELERİMİN HAKKINI KORUMAK ''

Tarih: 29-11-2021 22:16:17 Güncelleme: 30-11-2021 12:43:17 + -


Çekmeköy Müteahhitler ve İş İnsanları Derneği (ÇEKMÜDER) Dernek Başkanı Yücel Evsen ve yönetim kurulu üyeleri Çekmeköy’de ki imar sorunları ile ilgili basın bilgilendirmesi yaptı. Tek bir derdim var, başkanlığını yaptığım üyelerimin (Müteahhitlerin) hakkını korumaktır diyen Evsen, bugünün yarını da var’’ dedi.


YÜCEL EVSEN: ''TEK BİR HEDEFİM VAR, ÜYELERİMİN HAKKINI KORUMAK ''

İŞ’teVİZYON GAZETESİ / ÇEKMEKÖY

Çekmeköy Müteahhitler ve İş İnsanları Derneği (ÇEKMÜDER) Dernek Başkanı Yücel Evsen ve yönetim kurulu üyeleri Çekmeköy’de ki imar sorunları ile ilgili basın bilgilendirmesi yaptı.

ÇEKMÜDER Başkanı Yücel Evsen; ‘’Çekmeköyün 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarının bir süre önce mahkeme kararıyla iptal olmasının ardından yeni hazırlanmış olan 1/5000 ölçekli imar planları İBB Kasım ayı meclisinde oy çokluğu ile onaylanmıştır. Biz isterdik ki oy çokluğu ile değil, keşke oy birliği ile onaylansaydı. Fakat Büyükşehirde de iktidar, Çekmeköy’de ki muhalefet partisi CHP’nin red oyu vermesine rağmen, olumlu oy verenlerin çoğunlukta olması sebebiyle oy çokluğu ile onaylanmıştır. Gönül isterdi ki, plan onay sürecine herkes destek olsun fakat öyle olmadı ’’ dedi.

 

Yücel Evsen; yeni 1/1000 ölçekli imar planları Çekmeköy Belediye meclisince ve İBB meclisince değerlendirilecektir. Bizim isteğimiz şudur. Biz, neden muhatap kabul edilmiyoruz. Bu konunun muhatabı da, mağdur olan tarafı da biziz. Ben üyelerimin hakkını savunmakla yükümlüyüm. Çekmeköy’ün büyükşehirden oy çokluğu ile geçen 1/5000’lik nazım imar planlarının gecikmeli olarak çıkması ile ilgili eleştirilerde bulunan Yücel Evsen, “bu ilçede bir sektör kan ağlarken; bu durumun gecikmesini bizlere ve ilçe kamuoyuna anlatamazlar” dedi.Yücel Evsen, “Şahsım ve derneğimizin hiçbir siyasi hesabı ve planı olmaksızın tüm görüş, düşünce ve önerilere eşit mesafededir. Tek derdimiz var, Çekmeköy’de kan ağlayan bu sektörün ivedilikle önünün açılması. Çekmeköy’de tüm ilçe başkanları ve siyasilere sesleniyorum bu işin yarını da var. Derdiniz Çekmeköy olmalı ve bu şehrin planları da oybirliği ile geçmeli, eksikleri varsa da muhatapları ile istişare edilerek halka anlatılmalıydı. Bu işler sosyal medya üzerinden açıklama yapılarak çözülmez’’ dedi. Evsen bizler, bu zor şartlara rağmen, üretim yapmak, istihdam yaratmak istiyoruz’’ bizim önümüzü açın, imar sorunlarını bütün siyasi partiler ortak çözüm üretsinler, bizde her kese teşekkür edelim’’ dedi.

 

 

NE OLMUŞTU?

Çekmeköy’de 5 mahalleyi kapsayan önceki 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ölçekli imar planlarının birbiriyle aralarında uyumsuzluk olması, nüfus yoğunluk dengelerinin karşılığı olarak ihtiyaç duyulan donatı alanı(park, yeşil alan vb) miktarının yetersiz olması vb gerekçeler ile mimarlar odasının açtığı mahkeme ile imar planları iptal edilmişti.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz meclis sonrası kararı duyururken sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında, "İlçemizde 5 mahallemiz için yapılan 1/5000'lik İmar Planlarımız; AK Parti, MHP ve İyi Parti'nin evet oyuyla İBB Meclisi'nden oy çokluğuyla geçti. Biz sorunu çözmek için çalışma yaparken; Çekmeköy'de planlar durdu edebiyatı yapan CHP çözümsüzlükten yana tavır alarak "hayır" oyu verdi." ifadelerine yer verdi.

 

İYİ Parti Meclis Üyesi Bora Kılıç; ‘’Çekmeköy’de işadamlarımız, 1 yıldır imar planlarının durdurulmasından dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Planların hazırlanması noktasında gerek Çekmeköy, gerekse büyükşehir bürokratlarımız gerekli çalışmayı yapıp meclise sundular. Şimdi bizler de imar komisyonundaki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederek bu maddeye dava açtığımızdan dolayı şerhimizi düşerek İYİ Parti grubu olarak evet oyu verdiğimizi bildirmek istiyorum” dedi.

 

İmar Komisyon Başkanı Adnan Zeki Bostancı, “201 numaralı raporda yer aldığı ifade edilen maddede benzin istasyonu işlenmesi söz konusu değil, benzin istasyonu ile ilgili bakanlıkça bir çalışma olduğundan plan kapsamı dışına alınma olayı vardır” şeklinde konuştu. Yapılan oylamada Çekmeköy 1/5000’lik nazım imar plan değişikliği CHP’nin ret oyuna karşılık AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin ‘evet’ vermesiyle oyçokluğu ile kabul edildi.
Bu haber 241 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

YUKARI